Rozpoczynamy kolejny sezon szczepień przeciw grypie.

Na podstawie przeprowadzonych badań sezon grypowy zaczyna się zwykle w grudniu i trwa do marca. Wiele osób ma wątpliwości, czy warto zaszczepić się przeciwko grypie. Eksperci wątpliwości nie mają: twierdzą, że szczepienie nie jest wskazane dla bardzo nielicznej grupy osób.

Celem szczepień przeciwko grypie jest zmniejszenie liczby zachorowań a w szczególności uniknięcie poważnych powikłań pogrypowych.

Kwalifikacje do szczepienia dokonuje lekarz pierwszego kontaktu który wydaje aktualne zaświadczenie o braku przeciwwskazań do szczepienia (zaświadczenie takie ważne jest tylko  24 godz.).

Z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie mogą skorzystać wszystkie osoby powyżej 65 roku życia, które dokonały wyboru lekarza w naszej przychodni i są zameldowane w Koszalinie w ramach realizowanego programu profilaktycznego „szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób z grupy podwyższonego ryzyka powyżej 65 roku życia finansowanego ze środków budżetowych Miasta Koszalina”

Proponujemy również odpłatne szczepienia przeciw grypie dla wszystkich pacjentów, którzy nie mogą skorzystać z realizowanego programu z budżetu miasta Koszalina a leży im na sercu własne zdrowie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w rejestracji przychodni.


Opublikowano: 19 września 2018 14:04

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 196

Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Projekt informatyczny o publicznym zastosowaniu - dostosowanie strony internetowej do standardu WCAG 2.0 AA - Strona przyjazna dla seniorów i osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.